Клише фотографии од одмор кои луѓето ги споделуваат на Фејсбук

Доколку отидете на одмор и не ги направите сите овие видови фотографии по неколку пати и потоа не ги објавите на Фејсбук во истата милисекунда кога ќе пристигнете дома, е исто како да не сте биле на одмор, нели?

Колку чинат одморите на познатите?

Кога славните личности одлучуваат дека им е време да се одморат, не штедат пари за да си го обезбедат најдоброто можно патување.

Фантастичен брејкденс во слоу моушн

Кратко волшебно парче уметност во кое фантастично се споени музиката, танцот и визуелните ефекти...
Датум: 16 сеп 2013
, Автор:

Какви парчиња подготви „Zara“ за оваа есен?

Оваа есен модната куќа „Zara“ подготвила навистина тренди парчиња кои ќе им се допаднат на многу дами.

35 познати бабини деветини кои потекнуваат од Индија

Некои успокојувачки, други застрашувачки, секоја од овие бабини деветини звучи познато, а истите имаат потекло од Индија. Интересен начин да се потсетиме на овие суеверија, осмислила илустраторката Аличија Соџа од Бангалор, Индија.

Чудесни примени на лакот за коса

Покрај тоа што служи за зацврстување на вашата фризура, за да го задржи обликот во текот на целиот ден, лакот за коса има и многу други практични примени.

Одлични идеи за совршен бидермаер

Покрај невестинскиот фустан, бидермаерот е една од најважните работи, на кои треба да внимавате при организирањето на вашата свадба.

Решенија за неколку секојдневни глупави ситуации

Колку пати ви се случило да се чувствувате зашеметено после попладневна дремка или пак анксиозно без некоја особена причина и да не знаете како да си помогнете?

Понеделничка кофеинска инспирација

Уживајте во фотографиите и доколку не сте пиеле кафе утрово, сега е вистинско време да си подготвите.

Музиката на планетите во Сончевиот систем

Одлично видео со неверојатните звуци на планетите во вселената.