Фантастичен брејкденс во слоу моушн

Ова видео со гаранција ќе сакате да го изгледате докрај. Во него најпознатиот брејкденс артист Bboy Marco изведува суптилни движења насреде париски шопинг центар, додека луѓето безгрижно го одминуваат. Филмот е дело на Томсон, а музиката е на Дафт Панк.

Фантастичен брејкденс во слоу моушн

Сè на сè, ова е кратко волшебно парче уметност, во кое фантастично се споени музиката, танцот и визуелните ефекти.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар