хотел | Кафе пауза

Се наоѓа на 10-ти кат: Базен кој „виси“ над улицата

Станува збор за хотелски базен во центарот на Далас, Тексас!

Хотел со поглед кон италијанското село Позитано каде што ќе сакате да го пиете првото утринско кафе

Неговата импресивна архитектура го прави една од омилените дестинации во светот, но и локација која е апсолутен синоним за еден полуксузен туризам.

Мексикански хотел нуди сместување во буриња со текила

Од хотелот велат дека на ова место текилата може да се „дише, вкусува и чувствува“.

Хотел со 0 ѕвезди во кој собите немаат прозорци, врати и покрив

Хотелот „Нул Стерн“ е дело на уметниците Франк и Патрик Риклин. Нивната главна цел е да ги запознаат луѓето со природните убавини на швајцарските Алпи, но на еден сосема поинаков начин.

15 бесплатни работи што можете да ги земете од хотелите во коишто престојувате

Мали шишиња со шампон, крем и сапун - секогаш е убаво да зачувате спомени од интересното патување така што ќе земете неколку корисни работи од хотелот во кој сте престојувале.

Како ќе изгледа најсеверниот хотел во светот?

Во април ќе биде отворен хотел на најсеверната точка на светот. За да престојувате во него треба да издвоите барем 100.000 евра.

Како ќе изгледа најлуксузниот хотел на светот?

Тој ќе има 231 апартмани, кои ќе се продаваат за почетна цена од два милиони долари. Во таа цена, станарите добиваат дури и своја приватна плажа.

Одличен трик: Како да добиете луксузна соба во хотел без доплата?

Често се пишува за можностите да ги подобрите условите на патување во авионските летови, за начините на префрлување во повисока класа, но што е со можноста да се добие подобра хотелска соба по цена на стандардната?

Возбудлив хотелски дизајн со стаклен базен што лебди 600 метри над норвешките фјордови

Инспирирани од еден од највизуелните предели на Норвешка, луѓето од архитектонското студио Хајри Атак дошле до спектакуларен концепт за нов хотел.
Датум: 03 авг 2019
, Автор: