трилер | Кафе пауза

Ако обожавате психолошки трилери тогаш оваа книга ќе ја прочитате во еден здив!

Ако барате наслов што нема да го испуштите од рака и чии букви ќе ги проголтате во еден здив, тогаш ја имаме вистинската книга за вас!

„The Call“: Научно-фантастичен трилер кој ќе сакате да го погледнете

Што ќе се случи кога девојчињата сфаќаат дека живеат во иста куќа, но едната во 1999 година, а другата во 2019 година?

„The Flight Attendant“: Фантастичен спој на комедија, трилер и трагедија

Кејси е стујардеса и според неа нема проблем што не може да се реши со неколку чаши водка со мраз, освен еден...

Филм: Ана (Anna)

Ништо не е онака како што изгледа!

ТВ серија: Што ако (What if)

Млад брачен пар, западнат во долгови, ќе прифатат необична понуда од инвеститор

Филм: Мрачни умови (The Darkest Minds)

По застрашувачка чума што убива 90% од децата под 18 години, оние што преживуваат добиваат неверојатни моќи и способности

ТВ серија: Дожд (The Rain)

Откако брутален вирус преку дожд ќе ја уништи скоро целата популација, дански брат и сестра ќе тргнат во потрага по безбедност

ТВ серија: Убивајќи ја Ив (Killing Eve)

Агент лови платен убиец. Базирано според романите за Виланел од Лук Џенингс.

Филм: Американски платеник (American Assassin)

По смртта на својата девојка од страна на терористи, Мич тргнува во одмазда што ќе му го смени животот

ТВ серија: Циганка (Gypsy)

Психотерапевтот Џин Халовеј дозволува да биде вовлечена во животот на нејзините пациенти

Филмска препорака: 3 одлични трилери што задолжително треба да ги погледнете овој декември

Станува збор за мрачни трилери со трогателни приказни што ќе ве наведат на размислување.

ТВ серија: Марчела (Marcella)

Откако нејзиниот брак ќе се распадне, таа се враќа назад на работа, како детектив во потрага по сериски убиец.