26 април 2018 | Кафе пауза

Прекрасни фотографии од заборавени пијана во напуштени градби

Професионалниот фотограф и пијанист од Франција, Ромејн Тиери, нашол начин како да ги спои своите две најголеми страсти во едно.

ТВ серија: Убивајќи ја Ив (Killing Eve)

Агент лови платен убиец. Базирано според романите за Виланел од Лук Џенингс.

„Занемарени“ делови од женското тело на коишто мажите не можат да одолеат

Физичката привлечност не е само добар задник и цврсти гради, туку многу повеќе од тоа.

4 впечатливи фризури за слаба и тенка коса

Додајте волумен и живост на вашата тенка коса со помош на неколку едноставни техники.

13 знаци кои покажуваат дека не се сакате доволно

Навистина е важно да се грижите за себе, да бидете задоволни од личноста којашто сте и пред сè, да сакате.

10 здрави начини да се изборите против неуспехот

Неуспехот е сосема нормална појава. Покажете доблест и не му дозволувајте да го наруши вашиот живот.

Зошто свежиот леб се продава во хартиени кеси?

Конечно е разјаснета мистеријата зошто еден леб е спакуван во хартиена, а друг во пластична амбалажа.

Како да се одморите од социјалните случувања ако сте екстроверт кој потајно не сака излегувања?

Постојат интрвоерти кои не се исплашени од групни собири, а постојат и екстроверти кои се заморуваат од премногу дружење.

Дали е можна голема љубов кај некомпатибилните хороскопски парови?

Навидум необични комбинации на хороскопски парови кои со малку труд и разбирање можат да имаат успешна врска.

12 болести што можат да ве убијат за само еден ден

Како ракот, мозочниот удар и болестите на срцето да не се доволно, постојат многу болести кои потенцијално се посмртоносни.

Како мозокот избира дали некој настан е позитивен или негативен?

Впечатокот за секое искуство низ кое сме поминале се формира врз основа на два значајни елемента.
12