Сексуална астрологија: Кој вид перверзија одговара на вашиот хороскопски знак?

Сексуална астрологија: Кој вид перверзија одговара на вашиот хороскопски знак?

Дури и оние кои не веруваат во хороскопот велат дека одредени знаци навистина имаат одредени особини. А заедно со особините одат и сексуалните преференции, дури и оние во доменот на перверзијата. Следуваат перверзиите што одговараат на вашиот хороскопски знак.

1-perverzen-horoskop-koj-vid-na-perverzija-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Овен

Лисици, синџири и јаже – БДСМ е она што многу ќе го возбуди Овенот.

Бик

Биковите се сапиосексуалци (се возбудуваат на интелигенцијата), што значи дека маскирањето во секси библиотекарка е идеално за нив.

Близнаци

Валканите приказни на Близнакот ќе му го подигнат пулсот… самиот факт дека некој на увото им шепнува забранети работи е доволно за да експлодираат.

Рак

Обожаваат авторитет, ретко што ги возбудува како фактот дека некој друг ја има контролата.

2-perverzen-horoskop-koj-vid-na-perverzija-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Лав

Маскирањето во разни ликови и играњето улоги е она што ги возбудува Лавовите. Фактот дека сокриени под туѓа маска може да прават што сакаат за нив е неверојатна возбуда.

Девица

Многу често имаат чувство дека заслужуваат да ги удираат по задникот, па токму тоа многу ќе ги возбуди.

Вага

Уметнички души кои уживаат во стриптиз или сензуален танц, без разлика дали се наоѓаат во публика или на бина.

Скорпија

Превез на очите и малку болка на вистинското место ќе ги доведе Скорпиите до лудило. Без разлика дали е во прашање врел восок или мраз, Скорпијата ќе ужива во болката.

3-perverzen-horoskop-koj-vid-na-perverzija-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Стрелец

Сака да биде нечиј роб и ќе ужива во примањето наредби. Синџирот околу вратот само дополнително ќе го зголеми неговото уживање.

Јарец

Сака да има чувство на контрола, а многу ќе ужива во врзувањето… на некој друг, секако.

Водолија

Ужива во одложување на оргазмот – колку подолго го исчекува, толку возбудувањето ќе биде поголемо.

Риба

Сакаат да се препуштат на неочекувано уживање и да имаат превез на очите додека го прават тоа.

Астрологијата и сексот: Прочитајте подетална анализа за секој знак!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар