Не можете да заспиете поради топлото време? Овие 5 совети можеби ќе ви помогнат!

Не треба да очајувате, бидејќи следниве 5 совети можеби ќе ви го решат проблемот и ќе ви го вратат сонот...

5 совети за удобно и со стил да ја „преживеете“ оваа зима

Неколку предлози за елегантни, тренди, но и удобни и топли зимски модни комбинации кои ќе го издигнат вашиот стил на повисоко ниво.

9 предмети кои не смеете да ги чувате во автомобилот

Дали по навика чувате очила за сонце и шише вода во автомобилот?

7 правила кои ќе ви помогнат полесно да ги преживеете претерано топлите летни денови

Што треба да направите со цел полесно да се справите со високите температури?

10 неверојатни здравствени придобивки од само една шолја топло млеко на ден

Сите знаат дека млекото е најдобриот извор на калциум, но дали сте знаеле дека тоа исто така може и да им помогне на оние кои страдаат од несоница или пак, да ги намали симптомите на ПМС?

Топло какао со ѓумбир и портокал

Какао со силно зачинет вкус...

Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови

Оваа шолја е баш тоа што ни треба во овој период од годината. Дизајнирана е така што овозможува да си ги пикнете рацете во неа и да се стоплите кога ви се смрзнати рацете.
Датум: 02 јан 2014
, Автор:

Тренди елеци кои се одлични за оваа топла есен

Помеѓу останатите парчиња облека кои се носат оваа есен се и модерните елеци, кои се особено практични во потоплите денови.

Како да имате секс кога е многу жешко?

Кога е многу жешко и константно се лепиме од пот, обично не сакаме ни да се помрднеме, а не пак да се нафатиме на возбудлива физичка активност припиени до друго, подеднакво лепливо тело.
Датум: 17 јул 2013
, Автор:

Пингвини на туширање

Кога на пингвините ќе им стане премногу топло тие мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат за да се разладат.

Животни кои се тотално подготвени за доаѓањето на летото

Летото е веќе на прагот, а тоа значи дека е редно време да искулирате малце. Доколку успеете да се релаксирате барем половина во однос на овие животни, значи дека сте на добар пат. :)
12