Уметник од Канада создава слики со топла зимска атмосфера

Еден од најпопуларните артисти во Канада, Ричард Савој, црта слики што се буквално полни со „зимски“ чувства. Неговите дела се наоѓаат во многу приватни колекции ширум светот. Ричард не планирал професионално да црта слики сè додека не го пробал ова и му се допаднало. Сега и вие можете да уживате во неговите топли ремек-дела.

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Уметник од канада создава слики со топла зимска атмосфера

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар