Одлични вести: Отворена е сала за вежбање која нуди часови по дремење за сите уморни луѓе

Една сала за вежбање во Велика Британија решила да започне со одржување часови по дремење.

8 работи што никогаш не смеете да ги правите во салата за вежбање

Постојат 8 непишани правила кои сите посетители на салата треба да ги почитуваат и знаат.

21 забавна вежба за оние кои не сакаат да одат во теретана

Можеби сте од оние луѓе кои сакаат да вежбаат и да се физички активно, но не сакате да одите во теретани.

Погледнете што се случува со вашата кожа доколку тренирате нашминкани

На крајот од месец јануари повеќето од нас размислуваат како да бидат повеќе физички активни. Но, како шминката влијае во ваквите моменти?

Убаво тело не се добива преку ноќ: 4 совети пред да одите во теретана

Тргнувањето во теретана треба да биде смислено плански и дисциплински, а поголем број од почетниците не го знаат тоа.

Кое е најдоброто време за вежбање за да спиете подобро во текот на ноќта?

Секое време е добро за вежбање, но ако имате проблеми со спиењето, времето кога одите во теретана во текот на денот може да влијае врз квалитетот на вашето спиење.

6 начини на кои можете да го добиете задникот од вашите соништа

Девојки, фрлете се на вежбање бидејќи летото се приближува!

Зошто чаша вино е подобра опција од вежбањето?

Среќни, тажни, нервозни или гневни, чаша вино прави сите наши маки да изгледаат малку поедноставно.

10 типови момци од цртаните на Дизни кои ќе ги запознаете на факултет

Запознавте еден куп нови лица и карактери, некои ви одговараат за дружење, некои не, а еве кои 10 типови момци сигурно ги има и меѓу вашите нови колеги.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

5 места на кои можете да го сретнете оној вистинскиот

Ако сè уште не сте го пронашле вистинскиот, можеби не сте барале на вистинското место.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

10 типови вежбачи кои ги среќавате во секоја теретана

Во салите за вежбање одат секакви луѓе, но овие ќе ги сретнете во секоја теретана.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:
12