04 април 2017 | Кафе пауза

Како изгледа животот на луѓето што чуваат повеќе од 2 кучиња?

Сигурни сме дека оние што веќе имаат повеќе кучиња, целосно ќе се пронајдат, а оние што немаат, ќе посакаат веднаш да посвојат!

Тајни за приготвување вкусна храна преземени од француската кујна

Французите поседуваат добро развиените вештини во подготовка на храната, од кои неколку ќе ви откриеме денес.

Инспирација од јапонската култура: Кокеши кукли на велигденски јајца

Оваа година бидете поразлични и разубавете ја вашата празнична трпеза со оригинално украсени јајца.

Што гледате на оваа слика? Одговорот кажува многу за начинот на кој размислувате

Со нејзина помош можете да откриете многу за вашите особини и за начинот на кој размислувате.

Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

3-годишното маченце ги освои срцата на повеќе од 250 илјади корисници на Инстаграм со неговото меко крзно и крупни очи.

Детална анализа на карактерот и одлуките во кариерата според месецот во кој сте родени

Месецот во кој сме родени може многу да ни каже за тоа кои би требало да бидеме.

Искрени исповеди: Овие луѓе споделуваат кои се најдобрите животни одлуки што некогаш ги донеле

Неколку луѓе решиле да споделат кои се најдобрите животни одлуки што тие некогаш ги донеле. Прочитајте ги нивните искрени исповеди...

8 работи што никогаш не смеете да ги правите во салата за вежбање

Постојат 8 непишани правила кои сите посетители на салата треба да ги почитуваат и знаат.

13 факти за автосугестијата што сигурно не сте ги знаеле досега

13 моќи на автосугестијата кои ќе ви помогнат да водите поубав и поисполнет живот.

Зошто силните жени остануваат во лоши љубовни врски?

Зошто силните жени остануваат во брак со мажи што ги изневеруваат? Зошто не ја прекинуваат врската со мажите кои се однесуваат лошо со нив?

Колкава е веројатноста да се смирите со поранешниот партнер според хороскопскиот знак?

Секој од нас се нашол на раскрсница прашувајќи се дали некоја врска би успеала доколку ѝ дадеме втора шанса...

Многу повеќе од украс: 4 причини зошто треба да имате цвеќе во вашиот дом

Докажано е дека цвеќето кај луѓето поттикнува чувство на среќа и задоволство во животот, а ова се останатите придобивки.
12