07 септември 2018 | Кафе пауза

Зошто слушањето звуци од природата нè смирува?

Сигурно ви е познато чувството што се појавува кога слушате штурчиња или водопад.

Сексуална астролошка компатибилност: Бик и Јарец

Јарецот и Бикот се знаци кои си одговараат и во креветот и надвор од него, но тоа не значи дека сѐ ќе им оди како подмачкано.
Датум: 07 сеп 2018
, Автор:

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Се чувствуваме среќно и тажно, разочарано и со надеж, сакаме да сретнуваме нови луѓе и тажни сме кога ќе си заминат.

Професионалци за убавина откриваат 9 трикови со кои ќе изгледате свежо и младо

Не секој може да си дозволи личен козметичар, но постојат трикови од познатите експерти за убавина што можете да ги пробате дома.

3-те хороскопски знаци што оваа есен ќе пронајдат љубов

Со завршувањето на летото, сигурно се прашувате дали можеби есента ќе ви донесе среќа во љубовниот живот.

Мока лате за љубителите на здравиот живот

Едноставен рецепт, погоден дури и за оние што не консумираат лактоза

10 видови храна за кои се верувало дека се волшебни

Пред илјадници години, некои од најраните цивилизации на Земјата верувале дека и најосновните прехранбени продукти имаат некаква волшебна моќ.

3-те најдобри места на коишто ќе се пронајдете себеси

Не мора да одите на Бали за да се пронајдете себеси, ниту пак да направите што било драстично.

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

Од тајните, магични места во Сицилија, до Мексиканското прибежиште каде што се забранети автомобили, погледнете ја листата во продолжение, од 20 не многу познати дестинации, кои секој треба да ги посети додека е жив.

3 најголеми грешки кои ги прават луѓето во теретана, според фитнес ѕвездите на Јутуб „The Lean Machines“

Дуото, со своите 420.000 претплатници на нивниот Јутјуб канал има 16-годишно искуство во фитнес индустријата, а денес со вас ќе споделат што откриле во текот на нивното искуство...

6 телесни абнормалности што ги имаат 99% од луѓето

Поради некоја причина речиси секоја личност, без разлика каде е родена, ги има овие белези од непознато потекло на нивните прсти.

8 интересни психолошки факти кои можеби не сте ги знаеле

Проверете ги следниве психолшки факти, за подобро да сфатите зашто некои работи ги правите на еден или друг начин и како можете да се подобрите.
12