Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Емоциите се важен дел од нашите животи. Се чувствуваме среќно и тажно, разочарано и со надеж, сакаме да сретнуваме нови луѓе и тажни сме кога ќе си заминат тие што биле до нас. И покрај тоа што сите ние ги знаеме овие чувства, понекогаш е невозможно да ги опишете со зборови. Мистериозниот артист од Јапонија за кој само се знае дека сака хемија, се обидува да ги претстави чувствата што не знаеме како да ги опишеме.

Метеорски дожд

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Дремка

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Топлина

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

По дождот

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Анксиозност

Јапонски артист ги илустрира чувствата што не можеме да ги опишеме со зборови

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар