стомак | Кафе пауза

Ефективни вежби за долниот дел на стомакот

Стомакот е главниот кошмар на многу жени, а покрај тоа што не изгледаат убаво и привлечно, масните наслаги можат да бидат штетни за здравјето.

Како да ја затегнете кожата на стомакот по слабеењето или породувањето?

Жените кои вежбаат најмалку 2,5 часа неделно за време на бременоста имаат поголеми шанси побрзо да ја вратат својата тежина по породувањето.

10 намирници што визуелно го намалуваат стомакот

Не се сите видови храна лоши за вашата линија. Избегнувајте некои вообичаени замки за да ја спречите надуеноста и да го намалите обемот на струкот.

25-минутна јога сесија за затегнување на задникот и стомакот

Ова одличен тренинг што овозможува флексибилност и е фокусиран на задникот и на стомакот.

Јапонските научници откриле нова, неверојатна намена на ова масло

Научниците од Универзитетот Кјото тврдат дека рибјото масло ги согорува маснотиите околу стомакот многу поефикасно од моментално достапните пилули кај луѓето што се во триесеттите и четириесеттите години.

Намалете ги најопасните масни наслаги во телото!

Најопасните масни наслаги се наоѓаат во стомакот. Но, тоа не се оние кои просто можете да ги фатите под кожата со прстите.
Датум: 17 сеп 2019
, Автор:

Масажа на стомакот за ослободување од лоши емоции

Нервозата и стресот предизвикуваат дигестивни проблеми, но важи и обратното.

Храна која треба да ја избегнувате: 8 најголеми непријатели на рамниот стомак

Сакате новата сезона да ја дочекате во добра форма? Особено сте заинтересирани за рамен, затегнат стомак? Ова е решението!

5 совети како да се ослободите од досадните „љубовни рачки“ на стомакот

Иако го содржат зборот „љубов“ во своето име, прилично сме сигурни дека поголемиот дел од жените не сакаат да ги имаат.

5 видови стомачиња што не се предизвикани од вишок килограми

Летото се наближува и многу од нас сакаат да изгледаат совршено. Сепак, понекогаш стомачето не се намалува и покрај напорното вежбање.

Едноставен трик кој треба да го знаете ако практикувате спиење на стомак

Познато ли ви е она нешто што знаете дека е лошо за вас, но сепак продолжувате да го практикувате?