15 пијалаци кои ќе ви помогнат со секојдневните тегоби

Ова се 15 пијалаци кои ги имате или можете да ги подготвите дома за да си олесните малку со секојдневните мали здравствени тегоби.

Кафе со путер – нов хит напиток кој може да го замени оброкот и да ги стопи килограмите

Смуди од кафе, путер и кокосово масло за енергија, чувство на ситост, слабеење и градење мускулна маса (во комбинација со соодветна храна и вежбање)...
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

Чоколадно смуди за појадок

Можете ли да замислите подобар начин за почеток на денот?

5 идеи за вкусно и здраво смуди за добар почеток на денот

Нема нешто подобро од започнување на денот со чаша полна витамини.
Датум: 09 авг 2014
, Автор:

Смуди за детоксикација и против стареење

Освежителен летен пијалак кој изобилува со антиоксиданси...

Мазна кожа на плажа: Пробајте го вкусното смуди против целулит!

Ви препорачуваме некое време појадокот да го замените со ова вкусно и хранливо антицелулитно смуди.
Датум: 06 јул 2014
, Автор:

Освежително смуди од лубеница

Летен пијалак кој ќе ве одржува хидрирани за време на најтоплите денови

Не сакате да јадете наутро? Подгответе смуди за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот бидејќи ни обезбедува енергија која му е потребна на телото за секојдневните задачи. Ако сте од оние кои не сакаат да појадуваат, ова зелено смуди е идеално за вас.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

4 здрави начини да внесете повеќе чоколадо во исхраната

Покрај тоа што можете да каснете коцка или две, можете да го консумирате и на уште неколку начини.

Природен напиток кој ги убива сите непријатни телесни мириси

Ова зелено овошно-зеленчуково смуди ќе ви ги подобри телесните мириси, заради што вашиот партнер, пријателите и семејството ќе ви бидат благодарни.
Датум: 02 мај 2014
, Автор:

6 идеи за здрав, вкусен и диетален појадок

Треба да се направи баланс помеѓу диетите притоа задоволувајќи го гладот, и внимавајќи храната да биде здрава за да не може да ви наштети.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

Пет вкусни идеи за смуди

Идеи за освежување со кои нема да згрешите...