Алкално смуди за идеална pH вредност на организмот

Алкално смуди за идеална pH вредност на организмот

Подгответе го ова смуди кое ја регулира pH вредноста на организмот и ја подобрува функцијата на сите органи, а е одлично и за децата и за возрасните

Алкално смуди за идеална pH вредност на организмот

Потребни состојки:
  • 1 помала банана
  • ½ дланка млада блитва
  • ¼ зрело авокадо
  • 1 лажичка семе од сончоглед (лесно мелено)
  • 1 лажичка овесни снегулки (количината зависи од посакуваната густина)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и помешајте.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар