Вкусно освежително смуди од банани и кафе

Завршете ја работната недела со ова вкусно и здраво смуди

Вкусно освежително смуди од банани и кафе

Потребни состојки:
  • 250 милилитри сварено и изладено инстант кафе
  • 1,5 банана исечена на парчиња
  • 250 милилитри безмасен грчки јогурт
  • 1 кафена лажичка мелено ленено семе
  • 2 кафени лажички цимет
  • 1/4 лажичка рендано мускатно оревче
  • 6 коцки мраз
Начин на подготовка:

Сите состојки помешајте ги во блендер кој може да мели и мраз и уживајте во заодливиот вкус. Доколку немате појак блендер, состојките можете да ги помешате и во обичен и да го додадете мразот откако ќе го сервирате смудито.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар