смуди | Кафе пауза

Додадете ги овие две состојки во вашето смуди за да останете во топ форма!

Смудито е едноставно незаменливо кога станува збор за здрава исхрана бидејќи е практично, лесно се прави и содржи многу хранливи материи кои ни се потребни.

Рецепт за највкусното смуди со лубеница!

Почувствувајте го слаткиот вкус на летото!

Рецепт за смуди што ќе ви даде многу енергија

Ова смуди е вкусна енергетска бомба која ќе ви даде многу енергија.

Смуди со спирулина: Чинија полна здравје

Ако не сте запознати со концептот на смуди во чаша, еве објаснување: тоа е смуди малку погусто од она што го пиете со сламка.

3 рецепти за смуди за убава линија

Со овие „чаши здравје“ ќе го стимулирате варењето на храната, ќе го зајакнете имунитетот и ќе имате убава линија.

Вкусно смуди со јагоди што помага при слабеењето

Јагодите најдобро ги покажуваат своите придобивки во исхраната како пијалак за детоксикација во варијанта на смуди, па затоа издвоивме еден таков рецепт!

Неколку рецепти за смуди што можете да ги пробате во текот на оваа работна недела

За оваа работна недела решивме да споделиме неколку рецепти за смуди што сигурно ќе сакате да ги пробате, а сигурно и ќе уживате во вкусот.

Вкусно смуди со кафе и таан

Кој рече дека не можете да појадувате десерт?

Чаша полна антиоксиданти: Смуди од црно грозје

Грозјето со темно виолетова боја е исклучително богато со антиоксиданти, кои го зачувуваат нашето здравје и младешки изглед.

Здраво и вкусно смуди со морков и банана

Здраво, вкусно и кремасто! Овој пијалак со вкус на морков и банана е полн со витамини, а за него ви се потребни само 7 состојки.

Кремасто смуди со кафе

Смуди со кафе со кремаста текстура, без засладувачи, чоколадно и едноставно за приготвување. За ова смуди ви се потребни само 5 состојки.

Енергетски оброк во чаша за љубителите на кафе

Ова здраво смуди зачинето со кафе и многу протеини и витамини е одлична опција за енергетски оброк.