22 јуни 2016 | Кафе пауза

7 непоколебливи докази дека интровертите се најдобри помеѓу чаршафите

Погледнете ги следниве докази кои покажуваат дека тие се незаменливи меѓу чаршафите.

3 едноставни и евтини начини за да изгледате помладо

Иако на младешкиот изглед најмногу влијаат животниот стил и гените, сепак доста важна улога игра и правилната нега.

5 грешки кои ги прават невестите кога е во прашање шминката

Mногу шминкери мислат дека свадбениот изглед мора да вклучува тешка шминка, но вие слушајте го вашето лице и избегнете ги овие класични грешки.

Мудроста на крал Соломон: Човекот засекогаш умира од внатре кога ќе изгуби една важна работа

Извадок од книгата „Соломон говори“ во кој се зборува за љубовта како суштина на животот.

11 знаци дека вашите пријатели ви љубоморат

Љубомората се јавува во различни форми, сите подеднакво ужасни и фрустрирачки.

Како да ја вратите вербата во љубовта?

Не е лесно да се верува во љубовта, бидејќи тоа е нешто што не можеме да го контролираме, дефинираме или предвидиме.

Алкално смуди за идеална pH вредност на организмот

Подгответе го ова смуди кое ја регулира pH вредноста на организмот и ја подобрува функцијата на сите органи, а е одлично и за децата и за возрасните.

Силните жени никогаш не ја забораваат својата вредност, дури ни кога се осамени

Да се биде сингл е едно ослободително искуство исполнето со авантура, себеоткривање и понекогаш моменти поминати во самотија.

Пауло Коелјо: Како да го пронајдете вистинскиот пат?

Пауло Коелјо е бразилски лиричар и новелист и е еден од омилените писатели на многу луѓе низ светот.

Како да направите модерна футрола за очила за помалку од 10 минути?

Денес, со новите модни трендови, изгледа како футролите за очилата да се толку големи што едвај ги собира во вашата торба.

Момците откриваат несексуални нешта кои неверојатно многу ги привлекуваат кај девојките

Ќе останете изненадени кога ќе прочитате какви необични нешта ги возбудуваат.

Моќни фотографии ја покажуваат линијата која ги дели богатите и сиромашните

За неговиот нов проект „Нееднакви сцени“ фотографот Џони Милер употребил дрон за да ја покаже нееднаквоста која постои во Јужноафриканската Република.
12