06 мај 2016 | Кафе пауза

Интересно психолошко видео детално ни ги открива видовите нарцизам

Според психолозите, постојат 2 видови нарцизам: Грандиозен и ранлив. Исто така постои и нарцистичко нарушување на личноста, но тоа е нешто сосема друго и многу посериозно.

Вкусно освежително смуди од банани и кафе

Завршете ја работната недела со ова вкусно и здраво смуди.

9 работи кои треба да ги направите доколку сте заљубени во Бик

Многу личности чувствуваат силна поврзаност со астрологијата бидејќи карактерните описи на хороскопските знаци се доста детални и разнолики.

5 изуми на античките Грци без кои не би можеле да го замислиме денешниот свет

Лулката на западната филозофска мисла – Античка Грција, донела многу изуми без кои не би можеле да си го замислиме модерниот секојдневен живот.

Неколку совети за нанесување мат кармин без грешка

Прочитајте неколку совети кои ќе ви послужат за полесно нанесување и целодневна долготрајност на карминот!

Филм: Капетан Америка: Граѓанска војна (Captain America: CIvil War)

Низа суперхерои застануваат на спротивните страни во политичката дебата помеѓу слободата и безбедноста.

Едноставни, но ефикасни спа тајни за совршена кожа

Разни бјути експерти ги споделија нивните тајни со нас за да научиме како да се однесуваме кон нашето тело како професионалци.

Поучна приказна: Среќни се оние кои се држат за рака

Неверојатно поучна приказна која ни покажува колку ни се важни односите со другите луѓе.

Детаљ кој сите ќе го забележат: Направете сами цветни очила за сонце!

Дали некогаш сте го гледале светот низ цветни очила за сонце?

Неверојатни приказни за добра ноќ ги заменија принцезите со жени кои го менуваат светот

Во оваа книга нема да се сретнете со добро познатата дама во неволја.

Дали музиката може да ни помогне да заспиеме?

Психолозите открија дека слушањето музика што релаксира пред спиење може да ги олесни проблемите со спиењето кај многу луѓе.
12