славни личности | Кафе пауза - Part 3

10-те најдобро облечени дами на наградите „Златен глобус“

Еве кои дами владееја со црвениот тепих на синоќешното издание на наградите „Златен глобус“.

10 ѕвезди кои иствремено се и доктори на науки

Има голем број славни личности кои покрај убавина и мускули, поседуваат и мозок.
Датум: 04 јан 2016

Од грдото пајче во прекрасен лебед: Познатите ѕвезди како деца!

Погледнете како дел од филмските и музичките ѕвезди изгледале кога биле мали.

И тие имаат комплекси: Славните дами откриваат што не сакаат на себе

Иако секогаш се дотерани и во топ форма, овие славни дами не се задоволни од својот изглед.

7 докази за реинкарнација на славните личности

Наполеон верувал дека е Карло Велики, а генералот Патон можел јасно да се сети на Цезаровиот шатор во текот на опсадата на Галите.
Датум: 23 дек 2015

Познати личности кои заработуваат и после смртта

Она што сега следува е листа на познатите личности кои заработуваат и после нивната смрт. Нивната слава и понатаму живее!

Холивудските ѕвезди од златниот период на филмот во модерен изглед

Погледнете ги Џејмс Дин како хипстер, Одри Хепберн како деловна жена и гламурозната Грејс Кели како симбол за моќните жени.

10 познати личности кои ја изгубиле својата невиност… со други познати личности

Веројатно (и дефинитивно) не е наша работа, но специфичностите на животниот стил на познатите, се доста фасцинантни за нас, обичните луѓе. Сепак, кој може да одолее на малку „душкање“?

Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

Кралицата Бијонсе владее на Инстаграм со 42,6 милиони следбеници...

Кога пластичната операција ќе тргне наопаку…

За многу од славните, стареењето и брчките не се дел од изборот, па се одлучуваат на пластични операции кои, за жал, не секогаш се покажуваат како успешни.

22 пара славни личности за кои не би претпоставиле дека се на иста возраст

Шминката, пластичната хирургија или пак начинот на живот и генетиката прават овие 22 пара славни личности да изгледаат како да има поголема или помала разлика во возраста меѓу нив, иако тие припаѓаат на иста генерација.

Изненадувачките вистински имиња на славните личности

За една анонимна талентирана или неталентирана личност да стане славна, понекогаш е неопходно да си го смени името за да биде подобро прифатена од пребирливата публика полна со предрасуди.