славни личности | Кафе пауза - Part 5

Кога славните глумат историски личности

Можете ли да ја замислите Линдзи Лохан во улогата на Елизабет Тејлор или Ештон Кучер во улогата на Стив Џобс? А дали знаевте дека ликот на Боб Дилан ќе го толкува актерката Кејт Бланшет?
Датум: 07 јул 2012

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

Американската актерка и комичарка, Џоан Риверс, неодамна ја издаде книгата „Ги мразам сите... Почнувајќи од мене“, во која ги исмејува елитата и шоу-бизнисот. Нејзиниот пример го следеа и нејзините колешки...
Датум: 26 јун 2012

Кој ги прогонува богатите и славните?

Не им е лесно ниту на познатите. Парите и огромното обезбедување околу нив, понекогаш не се доволни да ги заштитат од опседнатите фанови...
Датум: 26 јан 2012
, Автор:

Забавни карикатури од славни ликови

Марк Хамермејстер е илустратор и графички дизајнер, кој живее и работи во Детроит. Тој е специјалист во цртање карикатури и цртани филмови, а денеска ќе можете да погледнете голем дел од неговите подобри дела.

Неизбежна грубост (Necessary Roughness)

ТВ серија за односите во едно семејство, професионалните кариери, менталните проблеми и решенијата...