26 јуни 2012 | Кафе пауза

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

Американската актерка и комичарка, Џоан Риверс, неодамна ја издаде книгата „Ги мразам сите... Почнувајќи од мене“, во која ги исмејува елитата и шоу-бизнисот. Нејзиниот пример го следеа и нејзините колешки...
Датум: 26 јун 2012

Најубавата плажа во светот

Прекрасната проѕирно-бела плажа, „Whitehaven“, е вистинско освежување за летните горештини.

Што би ви се случило доколку паднете во вулкан?

Еден млад човек направил тест, со тоа што фрлил вреќа со ѓубре, тешка 30 килограми, во која имало остатоци од храна. Проследете ја реакцијата на вулканот.

Неодолив милкшејк од јагоди

Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат...

Излудете го шефот на 9 ефикасни начини :)

Наместо да се нервирате поради теророт кој секојдневно ви го прави шефот, пробајте да да го излудите, пред тој да ве полуди вас. :)

Новиот фантастичен дом на основачот на Твитер

Основачот на „Твитер“, Џек Дорси, отсега ќе може да ужива во неверојатен поглед и неизмерен луксуз. Тој пред извесно време ја купи оваа неверојатна куќа во Калифорнија, за 9,9 милиони американски долари.

Татковата љубов e пресудна за среќата на детето

Ако таткото во воспитувањето на детето е постојан и има цврст став, тоа дете има помали шанси да стане деликвент и повеќе ќе се ангажира околу училишните активности...

Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Вкусна чоколадна свеќа, која по топењето станува прелив на чоколадна мини тортичка...