Кога славните глумат историски личности

Можете ли да ја замислите Линдзи Лохан во улогата на Елизабет Тејлор или Ештон Кучер во улогата на Стив Џобс? А дали знаевте дека ликот на Боб Дилан ќе го толкува актерката Кејт Бланшет?

Кога славните глумат историски личности

Џулијан Мур како Сара Пејлин

Кога славните глумат историски личности

Вал Килмер како Џим Морисон

Кога славните глумат историски личности

Леонардо ди Каприо како Едгар Хувер

Кога славните глумат историски личности

Ентони Хопкинс како Алфред Хичкок

Кога славните глумат историски личности

Линдзи Лохан како Елизабет Тејлор

Кога славните глумат историски личности

Мишел Вилијамс како Мерлин Монро

Кога славните глумат историски личности

Роберт Дауни Џуниор како Чарли Чаплин

Кога славните глумат историски личности

Гери Олдман како Сид Вишос

Кога славните глумат историски личности

Хилари Свонк како Амелија Ерхарт

Кога славните глумат историски личности

Виго Мортенсен како Зигмунд Фројд

Кога славните глумат историски личности

Мерил Стрип како Џулија Чајлд

Кога славните глумат историски личности

Даниел де Луис и Бенџамин Вокер како Абрахам Линколн

Кога славните глумат историски личности

Џаред Лето како Марк Дејвид Чепман

Кога славните глумат историски личности

Андре 3000 како Џими Хендрикс

Кога славните глумат историски личности

Мерил Стрип како Маргарет Тачер

Кога славните глумат историски личности

Ештон Кучер како Стив Џобс

Кога славните глумат историски личности

Филип Симор Хофман како Труман Капоте

Кога славните глумат историски личности

Чарлиз Терон како Ејлин Ворнос

Кога славните глумат историски личности

Дензел Вашингтон како Малколм Икс

Кога славните глумат историски личности

Кејт Бланшет како Боб Дилан

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар