Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

Ѕвездите владеат со Инстаграм, тоа е сигурно, но кои од нив се најпопуларни? Погледнете ги 20-те славни личности кои имаат најголем број следачи на оваа социјална мрежа. Големи се шансите дека ќе ги препознаете сите, вклучувајќи ги и тројцата фудбалери…

20. Деми Ловато – 20,4 милиони

(1) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

19. Кортни Кардашијан – 22 милиони

(2) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

18. Лео Меси – 22,3 милиони

(3) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

17. Двејн Џонсон – 23,4 милиони

(4) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

16. Ријана – 24 милиони

(5) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

15. Џенифер Лопез – 24,8 милиони

(6) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

14. Кејти Пери – 25,4 милиони

(7) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

13. Кристијано Роналдо – 26,1 милион

(8) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

12. Мајли Сајрус – 25 милиони

(9) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

11. Клои Кардашијан – 29,1 милион

(10) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

10. Нејмар – 29,4 милиони

(11) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

9. Ники Минаж – 30,9 милиони

(12) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

8. Кајли Џенер – 31,8 милиони

(13) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

7. Кендал Џенер – 33,8 милиони

(14) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

6. Џастин Бибер – 35,6 милиони

(15) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

5. Селена Гомез – 40,1 милион

(16) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

4. Ариjана Гранде – 40,3 милиони

(17) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

3. Тејлор Свифт – 41,4 милиони

(18) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

2. Ким Кардашијан – 42 милиони

(19) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм

1. Бијонсе – 42,6 милиони

(20) Погледнете кои славни личности имаат најмногу следачи на Инстаграм


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар