14 декември 2015 | Кафе пауза

Неверојатни уметнички дела изработени од храна

Интересно несекојдневно хоби за изработка на минијатурни ремек дела од овошје и зеленчук...
Датум: 14 дек 2015

Како најефикасно да го нагласите волуменот на усните?

Не ви е потребна пластична операција за да направите вашите усни да изгледаат како оние на познатите светски ѕвезди. Само треба да ги знаете овие трикови!

Зошто треба да јадете ореви?

Треба да сте „луди“ за да ги игнорирате последните истражувања за оревите и ореовото масло.
Датум: 14 дек 2015

Познати личности кои заработуваат и после смртта

Она што сега следува е листа на познатите личности кои заработуваат и после нивната смрт. Нивната слава и понатаму живее!

Дали знаете зошто овие брендови ги избрале нивните препознатливи бои?

Зошто познатата компанија Кока-кола ги избрала црвената и белата боја? Зошто Фејсбук се одлучил за сината? Следуваат 9 интересни приказни кои ги кријат одговорите на овие прашања.

Совети за убавина: 10 начини да ја употребите сода бикарбоната

Освен во кујната и домот, сода бикарбоната можете да ја употребите и личната нега на лицето и телото. Еве неколку начини да го направите тоа уште денес.

5 причини зошто „Војна на ѕвездите“ е многу подобар серијал од „Ѕвездени патеки“

Веројатно ова е најспорната дебата во светот на гиковите: Која е супериорната вселенска опера, „Војна на ѕвездите“ или „Ѕвездени патеки“?
Датум: 14 дек 2015

Една лажичка пред спиење од овој лек и никогаш нема да се разбудите уморни

Без разлика на возраста, луѓето секојдневно се жалат дека се уморни.
Датум: 14 дек 2015

Порака која нема лесно да ја заборавите: Што имаме премногу, а што премалку?

Сме научиле како да преживуваме, но не и како да живееме. Додаваме години на животот, но не и живот на годините.

Како да изгубите неколку килограми за краток временски период?

Не е потребно да држите строги диети и да вежбате напорно со цел да ја доведете вашата фигура до совршенство.
12