10 начини на кои реагира вашето тело кога немате секс

Веќе знаете дека сексот е забавен и предизвикува задоволство, но дали некогаш сте се запрашале што се случува со вашето тело кога немате секс?

Зошто сексот на плажа е навистина лоша идеја?

Погледнете ги следните четири причини зошто треба по секоја цена да го избегнувате сексот на плажа.

11 „срамотни“ ситници за сексот за кои жените се грижат, а мажите не ги ни забележуваат

Жените неретко се оптоваруваат со тоа каков впечаток ќе му остават на новиот партнер со првиот секс.

7 неочекувани нешта поради кои прво исчезнува страста, а потоа и љубовта

Чувствувате како во последно време да не сте расположение за секс, или пак, да не уживате во сексуалните односи како порано?

Која е најлошата и најопасната секс поза за вашите гениталии?

Додека повредите од сексот не се ништо ново, научниците откриле дека постои една поза која е поопасна од сите.

Интересна студија: Колку повеќе секс имате, толку подобра ќе биде вашата меморија!

Паровите кои имаат редовен секс, при едно истражување покажале дека имаат и подобра меморија, споредено со оние кои со партнерот споделуваат помалку нежности.

Зошто доверувањето на партнерот по секс може да биде катастрофална грешка?

Близината која тогаш се создава може да создаде лажна или привидна доверба дека можете сè да му кажете.

Како е да се биде жена зависна од секс и кои се погрешните сфаќања за оваа состојба?

Сексуалната зависност некогаш беше табу-тема, резервирана за припадниците на машкиот пол, а поради тоа жените често се срамеле од својата сексуалност.

По Г-точката, време е да ја откриете и А-точката

Во женското тело постои уште една ерогена точка, наречена А-точка, која може да предизвика повеќекратни организми.

8 митови за женскиот оргазам во кои уште се верува

Женскиот оргазам и до денеска често е проследен со многу митови и чудни верувања, што некои дури го опишуваат и како мистериозен.

5 хороскопски знаци кои сакаат груба и жестока игра во кревет

Претставничките на овие хороскопски знаци не се плашат да експериментираат.

10 нешта кои мажите ги прават во кревет, а жените не ги поднесуваат

Кои потези во кревет може да доведат до апсолутна катастрофа?