сексуални односи | Кафе пауза

Индиректен начин да дознаете дали партнерот би бил отворен за некоја ваша сексуална фантазија

Експертот за секс и односи, Кристен Марк, го открила најдобриот и најлесниот начин да ги искажете своите сексуални желби и фантазии.

Необични сексуални обичаи ширум светот

Дали некогаш сте слушнале дека во минатото во хавајската култура имало обичај да им се дава име на своите гениталии?

5 грешки во сексот кои никогаш не смеете да ги правите

Не смеете да заборавите на работите што целосно би можеле да ви го расипат сексуалното искуство.

9 причини зошто чувствувате болка за време на сексуалните односи

Болниот секс подразбира намалено сексуално задоволство, анксиозност и вагинална сувост. Поради тоа, многу жени откриле дека одбегнуваат да имаат секс.

Кои хороскопски знаци имале најмногу секс во 2016 година?

Што мислите вие? Кој хороскопски знак е победникот?

Дознајте кои жени најмногу уживаат во сексот

Факт е дека секој брак и секоја врска се различни и дека вашиот сексуален живот ќе биде онаков каков што вие самите ќе го направите.

12 знаци дека го имате најдобриот секс во вашиот живот

Како тој прави да се чувствувате помеѓу чаршафите?

Не плашете се! Овие работи не се менуваат откако ќе ја изгубите невиноста

Кога една девојка ќе ја изгуби својата невиност се јавуваат разни грижи - како ќе ја гледа друштвото, дали нејзиното мислење за себе ќе се промени...

Како да откриете дали тој од вас сака само секс?

Можеби тој нема директно да ви каже да си одите од неговиот стан по сексуалниот однос, но на сите можни начини ќе ве натера да сфатите сами дека навистина би сакал да си одите.

6 начини на кои стресот може да ви ја уништи врската

Погледнете ги наредниве 6 начини на кој стресот влијае врз сексуалниот живот, а со тоа и ја уништува врската.

На каков секс се пали неговиот хороскопски знак?

Ако се прашувате што тој сака да се случи в кревет за да биде задоволен, еве малку помош од астролошка гледна точка.

15 начини на кои лесно можете да го нарушите расположението за време на сексуалниот однос

Избегнувајте да ги правите овие 15 нешта доколку сакате и двајцата целосно и подеднакво да уживате во вашиот сексуален однос...
12