Сакате да имате бохо стил? Еве како да го постигнете!

Ваквиот изглед можете да го постигнете многу едноставно, сè што ви е потребно се: фустани со V израз, долги наметки, убави шапки, марами и смела шминка. Сите овие елементи го создаваат боемскиот стајлинг.
Датум: 19 апр 2015

Како да откриете дали тој од вас сака само секс?

Можеби тој нема директно да ви каже да си одите од неговиот стан по сексуалниот однос, но на сите можни начини ќе ве натера да сфатите сами дека навистина би сакал да си одите.

Тркалото на животот: Тест од 1 минута кој кажува сè за вас

Ова е најкраткиот тест на личноста кој го користат многу психолози, а претставува генијална алатка која дава визуелен приказ за тоа како ви оди во 8-те најважни аспекти од животот.
Датум: 19 апр 2015
, Автор:

12 авантури кои мора да ги испробате ова лето

Немате никакви планови за ова лето? Не грижете се, ние ви нудиме неколку интересни предлози.

Артист го користи небото како платно за неговите брилијантни цртежи

Францускиот графити артист и карикатурист Томас Ламади наоѓа необична инспирација во чистите неба кои се издигнуваат помеѓу структурите на модерната архитектура...
Датум: 19 апр 2015
, Автор:

2 едноставни маски против опаѓање на косата кои можете да ги направите од јајца

Доколку се соочувате со опаѓање на косата, тогаш можеби би требало да ги погледнете овие 2 едноставни, но многу ефикасни маски од јајца.

Одбележан првиот роденден на Дуки Дасо Сити Мол

Престижниот бренд Дуки Дасо Сити Мол, вчера, го прослави својот прв роденден. Роденденот се одбележа со многу гости, добра забава и со попуст на целиот асортиман од 20% за сите потрошувачи.
Датум: 19 апр 2015
, Автор: