За бестрашните пиратски срца: Шверцерско кафе со рум

Кафе со двојна доза рум, зачинето со цимет и изрендана кора од портокал

Чоколадни рум коцки: Вкусен и брз десерт за вистинските љубители на слатките

Доколку немате идеја како да го збогатите денешното мени, тогаш одлучете се за овие чоколадни рум коцки кои совршено ќе го заокружат секој оброк.

Рум кафе за вкусен празничен ден

Во духот на празниците, збогатете ја вашата трпеза на првиот ден од новата година со ова вкусно рум кафе!

Топол алкохолен пијалак од јаболко со путер и рум

Со историја која се протега назад до колонијалните времиња во Америка, топлиот рум со путер е класичен пијалaк за зимскиот период.
Датум: 23 дек 2015

Тропско кафе: Карипски острови

Почувствувајте се егзотично со овој одличен рецепт за кафе

2 рецепти за торти кои целосно ќе ги освојат вашите најблиски

За што сте повеќе расположени, за торта со пудинг и бисквити или торта со рум и млеко?

Огнен кафе шот

Совршен за петочно загревање пред излегување...

Кубанско кафе

Одлично петочно кафе кое ќе ви даде енергија пред да излезете вечерва со вашите пријатели...

Кафе Барбадос

Едноставен и вкусен кафе коктел