Темна месечина: Кафе коктел за будење на сите сетила

Темна месечина: Кафе коктел за будење на сите сетила

Започнете го викендот на правилниот начин!

Темна месечина: Кафе коктел за будење на сите сетила

Потребни состојки:
  • 350 милилитри филтер кафе, оладено
  • 120 милилитри ликер со вкус на кафе
  • 120 милилитри рум
  • 60 милилитри Кока-кола
  • Шлаг пена
Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки освен шлаг пената и сипете ги шејкер. Протресете добро. Сипете во чаши (овој рецепт е за 8 сервирања) и декорирајте со шлаг пена. Имајте убав викенд!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар