15 март 2019 | Кафе пауза

Зачинето рум кафе со шлаг пена

Вкусно задоволство за сите сетила

11 одлични филмови што Оскарите ги игнорираа, но на критичарите и гледачите им се допаднаа

Многу филмови остануваат игнорирани од Академијата, но тоа не значи дека не се добри.

Марами за коса: Најубавиот моден детаљ за оваа сезона

Изминативе години, марамите станаа еден од најпосакуваните модни додатоци

Доколку ги правите овие нешта, никогаш нема да завршите во несреќна врска

Речиси сите познаваат една личност која едноставно знае како да ги одбира партнерите.

Зошто со текот на времето дебелеењето станува полесно и побрзо?

Многу луѓе имале можност да се уверат во фактот дека со текот на времето станува потешко да се ослободат од вишокот килограми.

Дознајте кој ви ја краде животната енергија и како да го спречите тоа

Добро би било да знаете што сака да ви каже секоја емоција, но треба да научите и да се справите со негативните.

Како да се справите со прејадувањето предизвикано од емпатија?

Кога емпатите ќе сфатат дека се прејадуваат поради нивните емоции, многу полесно ќе се справат со проблемот.

28 изненадувачки, но вистинити факти

Постојат многу факти кои звучат толку чудно, што сите би помислиле дека се лажни.

9 психолошки прашања што ќе ви помогнат да го прочитате вашиот соговорник

Денес длабоките дискусии станаа целосно нов начин на комуникација што им помага на луѓето подобро да се запознаат.

Зошто италијанскиот е официјалниот јазик на кафето?

Од лате до макијато, сите користиме италијански кога порачуваме кафе.

AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело Mission, K-Beauty и Encanto: спој на најдоброто од далечните краеви на планетата за вистинско уживање на душата и телото!

Од јапонски ритуали, корејски тајни за блескава кожа, до будење на сите сетила со помош на ароматерапијата...
Датум: 15 мар 2019
, Автор:

АД Европа се приклучи на иницијативата за скратено работно време за родителите по породилно отсуство

Дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство...
Датум: 15 мар 2019
, Автор: