Неверојатен иглу хотел

Секоја година тимот на „Iglu-Dorf“ создава неверојатни иглу хотели на неколку различни места на Алпите и на Пиринеите. Потребни се околу 3.000 тони снег за да биде изграден секој дел од комплексот.

Неверојатен иглу хотел

Комплексот го сочинуваат иглу хотел, бар, голем број тунели, како и повеќе посебни иглу спални соби. Дополнително сите делови од овој комплекс се декорирани со прекрасни скулптури направени од снег и мраз. Местото е одлично за зимски одмор, зарем не?

Неверојатен иглу хотелНеверојатен иглу хотелНеверојатен иглу хотелНеверојатен иглу хотелНеверојатен иглу хотелБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар