Марами за коса: Најубавиот моден детаљ за оваа сезона

Изминативе години марамите станаа еден од најпосакуваните модни додатоци, најмногу поради тоа што изгледаат добро со речиси секоја комбинација.

Марами за коса: Најубавиот моден детаљ за оваа сезона

Освен околу врат, марамите можете да ги носите и на главата, но и како украс на вашата чанта.

Марами за коса: Најубавиот моден детаљ за оваа сезона

Оваа година марамите се најпознат детаљ за коса, а летото можат да го подобрат вашиот изглед и на плажа.

Марами за коса: Најубавиот моден детаљ за оваа сезона

Моментално најпопуларно е врзувањето на марамите околу главата. Се разбира, можете да бидете креативни со начинот на врзување, како на пример, да направите панделка. Па извадете ги марамите од гардероберот, или инвестирајте во некоја нова, и освежете го вашиот целокупен изглед.

Марами за коса: Најубавиот моден детаљ за оваа сезона

Погледнете и кои се најпопуларните нијанси на кармин за оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар