Спој на елеганција и бунтовност: Рок културата во Скопје во комбинација со префинети модни додатоци

И оваа есен чокерите се повторно во мода, но овој пат во комбинација со парчиња облека карактеристични за рок стилот.

Смешни или клише совети за пишување кои навистина функционираат

Без разлика колку или што пишувате, дали објавувате или си пишувате за себе, ова се неколку совети кои само звучат клише.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Намирници кои слободно можете да ги јадете по истекот на рокот

Ако видите дека се ближи рокот на траење на одредени намирници, не мора да значи дека веднаш треба да ги фрлите.
Датум: 27 мар 2014
, Автор:

Како да организирате максимално продуктивна недела?

Засукајте ги ракавите и подгответе се за најпродуктивната недела досега!
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

Работи од домот кои треба навреме да ги фрлите

Во ова видео ќе ви бидат претставени работите за кои не сте знаеле дека имаат рок на траење.

Интервју со бендот „Бета Хаус“

Млад рок бенд, кој не се ограничува во стилот на музика и експериментира со реге ритмови, диско и фанк гитари и слично...

Рок-верзија на најавната шпица на „Симпсонови“

Рок-изненадување за фановите на „Симпсонови“ :)
Датум: 03 јун 2013
, Автор:

Одлични кавери на две македонски момчиња

Чујте ги одличните музички преработки на двајцата талентирани млади Македонци Давид Димов и DjGoce D\'Sauce (RawNWicked).

Уметник се обидува да нацрта слика за 90 секунди

Ситуацијата е напната до самиот крај, жирито се чуди, но најбитно е дали тој ќе успее...
Датум: 08 феб 2013
, Автор:

Рок бар кој ве носи на патување околу светот

Овој кафе бар преку ден и рок бар навечер, им нуди илузија на движење на неговите посетители. Трите „прозорци“ покрај седиштата, се всушност...

Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ

Марамите се одличен аксесоар за коса. Еве неколку интересни идеи за фризури со марама.
Датум: 04 јан 2013
, Автор:

А таа ЉУБОВТА, има рок на траење?

Комарецот живее еден ден, розата три дена. Мачката живее 13 години, а љубовта три. Најпрво една година страст, потоа година нежност и на крај година здодевност...
Датум: 16 дек 2012
, Автор:
12