Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ

Марамите се одличен аксесоар за коса. Со нивна помош може да постигнете секаков изглед, од слатко до секси. Еве неколку интересни идеи за фризури со марама.

Марама и пунџа за женственост

Врзете ја косата во неуредна пунџа. Потоа врзете ја марамата така што врзаниот јазол ќе го поставите на врвот на главата. Зацврстете ја фризурата со неколку шноли.

Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ

Рок девојка

Извиткајте ја косата во брановити кадрици. Свиткајте ја марамата во триаголна форма, потоа превиткајте ја неколку пати во зависност од тоа колку сакате да биде широка. Поставете ја марамата на челото врзувајќи ја во задниот дел од главата. Зацврстете ја со шноли.

Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ

Ретро изглед

Врзете ја косата во ниска пунџа. Превиткајте ја марамата како триаголник и поставете ја на вашата коса така што краевите на триаголникот ќе дојдат напред. Едниот крај извлечете го под другите два, а потоа другите два краеви врзете ги во јазол на врвот на главата.

Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ

Хипи девојка

Извиткајте ја косата во брановити кадрици или врзете ја во неуредна пунџа. Потоа врзете ја и марамата, може да ја превиткате неколку пати, всушност, колку понеуредно, толку повеќе го доловувате изгледот.

Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ

Слатка и романтична

Врзете ја косата во коњско опавче или извиткајте ја брановито. Извиткајте ја марамата, но гледајте да биде што потенка. Потоа врзете ја со панделка на страна.

Идеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџИдеи за фризури со марама во согласност со вашиот имиџ


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар