Уметник се обидува да нацрта слика за 90 секунди

Брзото цртање е вештина со која џорџијанскиот уметник Ди Вестри се пријавил да се покаже на шоуто за таленти Андерсон. Тој вели дека за 90 секунди или помалку може да заврши една слика.

Уметник се обидува да нацрта слика за 90 секунди

Ситуацијата е напната до самиот крај, жирито се чуди, но најбитно е дали тој ќе успее да заврши во рокот кој сам си го постави. Погледнете!
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар