Една мачка ве советува како да бидете подобар родител

За тоа како да се биде добар родител можеме многу да научиме и од мачките. Тие уште од мали ги учат своите мачиња како да се снаоѓаат и да бидат самостојни. Сопственичка на една мила мачка, забележала 10 вредни лекции кои ги споделила со светот.

Една мачка ве советува како да бидете подобар родител

Кога нејзината мачка се омачила, нејзината сопственичка забележала дека таа си ги чува и воспитува мачињата по точно утврдени правила, кои исто така можат да ги применуваат и луѓето. Токму затоа и го направила ова интересно видео од две минути, во кое убаво се гледа мајчинскиот инстинкт од мачкина перспектива.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар