5 работи кои треба да ги знаете доколку се забавувате со фитнес инструкторка

Професијата на една жена или девојка, многу зборува за нејзиниот карактер.

Одлична преработка на песната „Shake It Off“ од Тејлор Свифт

Оваа преработка на хитот „Shake It Off“ од Тејлор Свифт без сомнение ќе ве натера да заиграте.

Музичка топ листа за вежбање

Музиката со брз ритам го забрзува чукањето на срцето, поттикнува на интензивен тренинг и со нејзина помош времето побрзо поминува.

Папагал растура во дабстеп

Папагалот Харви е цар за дабстеп перформанс. Застанат на показалец, тој умешно ги фаќа длабоките бас ритми и специфични брмчења, и тоа и со глас и со стас.
Датум: 17 јан 2013
, Автор:

64 лабави песнички за љубителите на инди поп музика

Сакате да ви свират релаксирачки, мирни ноти, додека ги вршите вашите задачи на работа или спремате некој испит за на факултет?

Модерни латино музички стилови за танцување

Слушнете ги најновите латино музички стилови кои во последните неколку години ги освојуваат подиумите за танцување во целиот свет.

Новогодишно лајт-шоу со 40 илјади светла

За дочекот на 2012 година и по повод божиќните празници, татко и син од Меридијан, Ајдахо, подготвиле вистинско лајт-шоу. Ги украсиле куќата и дворот со штедливи ЛЕД-светла, кои секоја недела ќе „танцуваат“ на различни мелодии.
Датум: 21 дек 2011
, Автор:

Дедо Мраз го регулира сообраќајот во ритамот на Мајкл Џексон

55-годишниот Рамиро Хинојас успева да ја намали нервозата кај возачите заглавени во сообраќајниот хаос.
Датум: 13 дек 2011
, Автор:

Музички ритам создаден од канцелариски предмети

Филмската компанија Fruit Bonus го создала ова музичко видео, употребувајќи ги интересните звуци кои ги произведуваат разните предмети во нивната канцеларија, како копчиња „on/off“, телефони, звукот од лифтот...

Ремикси за инстантно добро расположение

Без разлика дали слушате рок, поп, хип хоп или хаус музика, оваа плејлиста со најдобрите ремикси од 2010, со сигурност ќе ве разведри и ќе ви го направи денот повесел.

Песни кои ќе ве натераат да заиграте

Ако сè уште не сте доволно размрдани и ви треба будење од „зимскиот сон“, тогаш вие сте на вистинското место. Овие 10 песнички со сигурност ќе ве развеселат и ќе ве натераат да заиграте.
Датум: 10 феб 2011
, Автор:

Ритмички звуци предизвикани од паѓачки предмети

“Gravitè” е краток филм во режија и продукција на Рену Хале, во кој предмети паѓаат на земја и притоа создаваат ритам.
Датум: 06 дек 2010
, Автор:
12