Дедо Мраз го регулира сообраќајот во ритамот на Мајкл Џексон

Автор: Весна Јовановска

Облечен како Дедо Мраз, сообраќаец танцува во ритамот на Мајкл Џексон и го регулира движењето на возилата во главниот град на Филипините, Манила. 55-годишниот Рамиро Хинојас е човекот кој на ваков начин успева да ја намали нервозата кај возачите заглавени во сообраќајниот хаос, па дури и да ги насмее.Дедо Мраз го регулира сообраќајот во ритамот на Мајкл Џексон

„Се радувам кога ги гледам луѓето среќни, иако се заглавени во сообраќајот, затоа што знам дека ваквиот метеж може да ве излуди, вели Хинојас, кому возачите му се заблагодаруваа преку свирење на сирените од нивните автомобили.“

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар