10 февруари 2011 | Кафе пауза

Водолија и рак – љубовна комбинација

„Спротивностите се привлекуваат“ е реченица која ја опишува љубовта помеѓу партнерите со хороскопски знаци рак и водолија.

Песни кои ќе ве натераат да заиграте

Ако сè уште не сте доволно размрдани и ви треба будење од „зимскиот сон“, тогаш вие сте на вистинското место. Овие 10 песнички со сигурност ќе ве развеселат и ќе ве натераат да заиграте.
Датум: 10 фев 2011
, Автор:

Приказната за Мртво Море

Солениот, спржен свет под нивото на морето е местото на случувањето на библиската приказна за жената на Лот и кралот Давид.
Датум: 10 фев 2011
, Автор:

NoteSlate – е-табла за секој ден

Креаторите на NoteSlate веруваат дека го имаат производот кој ќе ја врати практичноста и едноставноста од неодамнешните времиња - 13 инчна табла на која може да се пишува, црта и чкртка, исто како со молив на хартија.
Датум: 10 фев 2011
, Автор:

Величествени снежни креации

Снежниот фестивал „Сапоро“ е еден од најголемите и најпознатите зимски настани во Јапонија, во кој учество земаат артисти од сите краишта на светот.