Песни кои ќе ве натераат да заиграте

Снегот се стопи, сонце не огреа и на сите веднаш ни се врати насмевката на лицето и енергијата во нашите тела. Ако сè уште не сте доволно размрдани и ви треба будење од „зимскиот сон“, тогаш вие сте на вистинското место. Ритамот на овие десет постари и понови весели песнички од различен жанр, ќе ве натера да станете и да почнете да „шизите“ низ вашата соба или да уживате лулкајќи се налево-надесно во прегратките на вашиот партнер. Во секој случај, вашето тело ќе има потреба да изреагира на неодоливиот ритам, а ваш е изборот да одлучите како ќе го манифестирате ефектот кој тие ќе го извршат врз вас.Песни кои ќе ве натераат да заиграте

John Travolta & Olivia Newton-John – You Are The One That I Want

.

Rednex – Cotton Eye Joe

Whitney Houston – I Wanna Dance With Somebody

Michael Jackson – Billie Jean

Daft Punk – One More Time

Chuck Berry – Johnny B. Goode

Elvis Presley – Jailhouse Rock

OutKast – Hey Ya!

Kenny Loggins – Footloose

John Travolta & Olivia Newton-John – Summer Nights


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар