Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Миха е уметница која создава рачно изработен накит од дрво и смола, а неодамна во своите изработки почнала да додава и лабораториски направен опал.

Жив накит кој расте додека го носите

Прекрасен симболичен подарок за сите невести.

Погледнете го изненадувањето на еден татко за својата ќерка кое милион луѓе ги остави без зборови!

Овој татко ја трансформирал собата на својата ќерка во една дрвена куќичка од бајките!

Рачно изработени прстени кои ја покажуваат архитектонската убавина на светските метрополи

Деликатен и импресивен накит инспириран од омилените светски пејзажи и знаменитости на големите градови.

Креативен глушец ни ја раскажува својата љубовна приказна

Креативен глушец ни ги искажува своите чувства преку илустрирана љубовна приказна.
Датум: 18 јан 2016

Слатко или морничаво? Овие чанти во форма на мачки се огромен тренд во Јапонија

Морничаво реалистични плишани имитации кои се рачно боени со цел да изгледаат на овој начин.

Прекрасни фрагменти од дрво претворени во брилијантен и уникатен накит

Бокман работи без одреден шаблон – наместо тоа, таа има цел да ги нагласи природните карактеристики на секое парче преку материјалот од кое е направено.

Нов летен тренд: Таписерија во косата!

Во лето дозволени се секакви експериментирања со косата – од „неуредни“ и опуштени фризури, па сè до бојадисување на косата во сина, кое стана хит особено помеѓу познатите личности.

Прекрасни галии составени од стари бисерни ѓердани

2 огромни брода кои пловат низ бескрајно море од тијари, ѓердани и обетки