23 јануари 2016 | Кафе пауза

Мудри цитати на кои вреди да обрнете внимание!

Погледнете ги овие цитати од најголемите умови на светот кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.

Сингл девојки, бидете храбри и прифатете го овој 30-дневен предизвик!

Никогаш не е лоша идеја да се опуштите, да излезете надвор од удобната зона и да видите што би се случило!

Погледнете го изненадувањето на еден татко за својата ќерка кое милион луѓе ги остави без зборови!

Овој татко ја трансформирал собата на својата ќерка во една дрвена куќичка од бајките!

Лесно губите концентрација? Можеби сте гениј!

Една научна студија покажува дека интелигентните луѓе имаат потешкотии да се концентрираат на своите обврски на работното место.

Како да знаете дека сте претерале со кафето?

Еве колку шолји кафе на ден се опасни по здравјето!

5-те стравови кои мора да ги победите

Ова се 5-те стравови кои најчесто ги чувствуваме кога се соочуваме со некој поголем предизвик на работното поле.