Интересен тест: Погодете ги тетоважите на познатите дами

Ви гарантираме дека многу од тетоважите на овие познати дами ќе ве изненадат! Сепак, размислете и обидете се да погодите која тетоважа го краси телото на дел од познатите дами. Ако се откажете, слободно погледнете во решението. Среќно!

1. Помош: Оваа пејачка всушност не свири труба. Но, минатото лето се одлучи да ја истетовира на својата рака.

1-interesen-test-pogodete-gi-tetovazhite-na-poznatite-dami-www.kafepauza.mk_

 • Решение

  ЛЕЈДИ ГАГА

2. Помош: На раката на оваа актерка и бизнис жена пишува „Падма“ што на санскритски значи лотосов цвет.

Machete - Premiere:67th Venice Film Festival

 • Решение

  ЏЕСИКА АЛБА

3. Помош: Колку многу оваа актерка го сака своето куче докажа со тоа што го истетовира неговото име на стапалото.

Premiere Of Cinelou Films' "Cake" - Arrivals

 • Решение

  ЏЕНИФЕР АНИСТОН

4. Помош: Зајдисонцето е причина за насмевка на оваа актерка секојпат кога ќе ја погледне својата надлактца.

87th Annual Academy Awards - Arrivals

 • Решение

  СКАРЛЕТ ЈОХАНСОН

5. Помош: Од статус на музичка ѕвезда до ултрауспешна модна дизајнерка. Делува како оваа дама да има сè во својот живот, но сепак најважни ѝ сè нејзините деца и сопругот, кој има идентична тетоважа на неговата рака.

18th Annual Elton John AIDS Foundation Academy Award Party ? Red Carpet

 • Решение

  ВИКТОРИЈА БЕКАМ

6. Помош: Оваа јужноафриканска глумица на својот зглоб има истетовирано златна рипка.

"The Burning Plain" Paris Premiere

 • Решение

  ШАРЛИЗ ТЕРОН

7. Помош: Сè повлече од модните писти, но нејзината тетоважа зборува дека таа засекогаш ќе биде ѕвезда.

The Hollywood Awards Gala

 • Решение

  ЖИЗЕЛ БУНДХЕН

8. Помош: Имаме впечаток дека оваа актерка влегла во зоната на самракот кога видела една слика од Пикасо и одлучила таа да ѝ биде инспирација за тетоважа.

Chanel : Front Row - Paris Fashion Week : Haute Couture Fall/Winter 2014-2015

 • Решение

  КРИСТИЕН СТУЈАРД

9. Помош: Актерката од серијата „Гли“ има неколку тетоважи. Една од нив е онаа на стапалото, неколку пеперутки.

ELLE's 20th Annual Women In Hollywood Celebration - Arrivals

 • Решение

  ЛЕА МИШЕЛ

10. Помош: Таа не сè срами да го покаже своето тело, на кое сè наоѓаат многубројни тетоважи. Една од нив е оваа, која претставува бик во цветно поле.

Premiere Of Universal Pictures' "This Is 40" - Arrivals

 • Решение

  ЛИНА ДАНАМ

11. Помош: Тетоважата со хороскопскиот знак Риби е една од тетоважите на која е горда оваа пејачка.

Rihanna's 1st Annual Diamond Ball Benefitting The Clara Lionel Foundation (CLF) - Arrivals

 • Решение

  РИЈАНА

12. Помош: Лик на пин-ап девојка зазема голем дел од телото на оваа пејачка.

The BRIT Awards 2014 - Fashion Accessories

 • Решение

  РИТА ОРА

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар