Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Миха е уметница која создава рачно изработен накит од дрво и смола. Неодамна во своите изработки почнала да додава и лабораториски направен опал. Резултатот е уникатен накит кој наликува на мали светови со планини, галаксии и поларна светлина. Овие парчиња накит ќе ве освојат уште на прв поглед.

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар