Животната приказна на Ник Вујичиќ ќе ви го промени животот за 5 минути

Без медицински причини и покрај тоа што неговата мајка немала никакви компликации во бременоста, Ник е роден со т.н. тетра-амелија синдром – односно без раце и без нозе.
Датум: 15 сеп 2014
, Автор:

Филмови кои најмногу ја разочараа публиката во 2013 година

На листата има филмови кои направија огромна заработка, кои полнеа кино сали и во кои глумат одлични актери.

Македонците ги воодушевија судиите на X фактор!

Жељко Јоксимовиќ и Кристина Ковач имаа тешка задача како ментори, да одберат по три најдобри кандидати од својата група, кои потоа повторно ќе ги гледаме на настапите во живо, во јануари, 2014 година.

Не постои превисока цена за слава – 5 луди сценски настапи

Славните музички ѕвезди би направиле сè за милионска публика.

Мајкл Бубле – мултиплатинестиот издавач кој јавноста го поистоветува со Френк Синатра

Тој е вистинска интернационална музичка сензација, пред чии вокални способности и најдобрите симнуваат капа.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Џенис Џоплин – моќен глас и брилијантен ум

„Не компромитирај се себеси, ти си сè што имаш.“
Датум: 20 јул 2012
, Автор:

Како до успешна презентација на факултет?

За некои студенти, презентациите се одличен начин да добијат плус поени, но други со задоволство би ги прескокнале. За сите кои се соочуваат со потешкотии во текот на презентирањето, еве неколку совети...
Датум: 30 мај 2012
, Автор:

Неодолив танц на 2-годишно детенце

Вилијам Штокебро има само две години, а веќе знае како да ја „запали“ сцената. Погледнете ја неговата уникатна детска верзија на тешкиот американски танц џајв, која слатко ќе ве изнасмее. :-)
Датум: 22 мар 2012
, Автор:

Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Неверојатни фристајл трикови со фудбалска топка

Видео со млад дечко кој ги покажува своите вештини за манипулирање со фудбалска топка пред публика на отворено... Покрај спектакуларната изведба, музичката подлога е од бесценето значење. :)
Датум: 31 авг 2011
, Автор:

Фестивалот на огнот во Киев

Петиот „Фестивал на огнот“ во Киев, се одржа на 10 и 11 јуни во одлична атмосфера. Учествуваа најдобрите светски експерти во пиротехника, како и жонглери, акробати и фрлачи на оган...

Кукли на пумпање „глумат“ толпа народ во филмовите

Компјутерското генерирање слики е навистина скапо, а со статистите е тешко да се излезе на крај и плус чинат многу за да се најмат. Поради тоа е измислено алтернативно решение - кукли на дување.
12