Фестивалот на огнот во Киев

Фестивалот на огнот во Киев

Петиот по ред „Фестивал на огнот“ во Киев, се одржа на 10 и 11 јуни во одлична атмосфера. Учествуваа најдобрите светски експерти во пиротехника, како и жонглери, акробати и фрлачи на оган. Сите заедно направија неверојатно шоу за уживање на публиката.
Фестивалот на огинот во КиевПрвото издание на овој фестивал се одржа во 2007 година, во центарот на Киев, пред околу двеилјадна публика. Како додаток на спектаклот, имало и акробатски точки, како и музички и театарски претстави. Настанот кулминирал со спектакуларна парада, за која организаторите се надеваат дека ќе му дадат „живост“ на еден нов жанр во уличната уметност.Фестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во КиевФестивалот на огинот во Киев———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар