Топ 5 содржини за изминатата недела (20.6.-26.6)

Изборот вие го правите. Вашите кликови се бројат. Па, еве што одлучивте…
Топ 5 содржини за изминатата недела (20.6.-26.6)

1. 10 најморничави напуштени градови

Од секакви причини, со текот на времето, некои градови тотално умираат. Некои поради војни, други поради природни катастрофи, трети поради грешки на човекот. Сепак, нивните остатоци остануваат да сведочат за животот и историјата на местата, но мораме да се согласиме, сите тие делуваат многу морничаво.
.

2. 15 поинакви намени на вотката

Еден од светски најконсумираните алкохолни пијалаци, вотката, има многу други намени кои можат да ни се најдат некогаш во животот. Ова се само дел од нив, но интересно е да се знаат бидејќи можат да бидат многу корисни.
.

3. Одмор кој нема да ве чини ни денар

Ако мислите дека менталниот одмор не е ништо во споредба со егзотично патување во лето, размислете повторно. Честите ментални одмори се клучни за реставрирање на емоционалната благосостојба. Еве три есенцијални совети кои ќе ви помогнат да го откриете сопственото ментално патување…
.

4. Магијата на првиот допир меѓу заљубените дрвца

Две дрвца се заљубуваат, но не можат да бидат заедно бидејќи се физички разделени едно од друго. Можат да се видат и да се посакуваат, но не можат да се допрат. Дали нивната љубов ќе опстои? Гледајте ја оваа слатка романтична анимација, која е производ на четворица студенти на Училиштето за уметност во Утрехт, Холандија.
.

5. Астрологијата и идеалниот летен одмор

Дозволете им на ѕвездите да бидат вашиот туристички водич, кои со малку тренинг од космосот, ќе ви го испланираат овој летен одмор. Вашиот хороскопски знак може да ви каже на каков тип одмор најмногу би уживале. Прочитајте ги советите за патување, инспирирани од зодијакот. ———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар