Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

И покрај тоа што изгледаат толку луто, луѓето не можат а да не ги сакаат.

Луѓе споделуваат фотографии од необичните пријателчиња што ги посетуваат нивните прозорци

Погледнете ги фотографиите од следниве необични пријателчиња, па можеби некое од нив ќе слета и на вашиот прозорец...

Креативно и интересно: Жена создава мали куќички за птиците кои ја посетуваат

Запознајте се со Џејда Фич, љубителка на птици која создава неверојатни куќички за нејзините мали пријатели.

Научниците откриле птица која може да лета речиси една година без прекин

Научниците долг период снимале дека тие се задржуваат подолго време во воздухот, но сега имаат и доказ, благодарејќи на технологијата која ги евидентира податоците.

Погледнете ги овие прегрнати птици кои ќе ви ја стоплат душата

Птиците се топлокрвни животни. Но, поради нивната големина тие често се приморани да се прилагодуваат и да соработуваат кога ќе стане ладно.

5 факти за гавраните кои ќе ви покажат дека тие имаат големи сличности со луѓето

Интелигентни и разиграни, еве неколку интересни факти за гавраните!

Преслатки бувови фатени во прекрасни величествени фотографии

Бувовите се едни од највозвишените, најмистериозните и најграциозните суштества во дивиот свет. Тоа ги прави особено интересни модели за фотографите. Но, истовремено тие не се едноставни за фотографирање.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

Неверојатни формации на облаци кои наликуваат на пејзажи, луѓе, животни, птици…

Набљудувањето на облаците е еден од најдобрите начини да го поминете вашето слободно време во текот на пролетта и летото.

И животните се бакнуваат

Мајките ги лижат своите бебиња, пријателите се гушкаат, а љубовниците страсно се бакнуваат. Погледнете ги овие прекрасни 15 фотографии од природата на кои животните се фатени во вистински момент на страст.
Датум: 25 мај 2014
, Автор:

Вие сте дел од најсреќните луѓе во светот, но можеби не сте свесни за тоа

Еве зошто вие сте дел од среќниците и зошто на овој факт треба да му се радувате повеќе.
Датум: 25 мај 2014
, Автор:

Прекрасни живописни фотографии со птици

Дрвјата цутат, птиците пеат, сонцето топло грее... се ближи пролетта! На фотографиите кои ќе ги погледнете во продолжение, фотографката Сју Су совршено ја доловува таа пролетна атмосфера, живописност и убаво расположение.