Вистинската причина зошто вашиот партнер ве изневерува и како да се справите со тоа

Под силната надворешност на овој вид мажи се наоѓа нежна личност која стравува од одбивање, критицизам и напуштање.

Психологија на смеењето: Што кажува насмевката за вас?

Велат дека смеењето го продолжува животот...

3 навистина добри причини да ѝ верувате на својата интуиција

Интуицијата е таа која се јавува секогаш кога е потребно да нѐ спаси од правење избор во погрешна насока.

12-те закони на кармата: Земете си го животот во свои раце

Овој закон за причина и последица не треба да се гледа како казна, туку како начин на кој можете да учите и да се развивате.

Вистинската причина поради која не сте физички активни

Дали сакате многу да вежбате, да бидете физички активни и поздрави, но вашата голема желба е спречена поради тоа што немате време, надвор е жешко или студено или поради некоја слична причина?

7 причини поради кои луѓето се плашат од љубов

Колку повеќе имаме, толку повеќе имаме да изгубиме. Колку повеќе некој ни значи, толку повеќе сме уплашени дека таа личност веќе ќе ја нема.

За оние кои ви зборуваат позади грб…

„Не грижете се за оние кои ви зборуваат позади грб. Тие се зад вас со причина.“
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Ова е единствената причина зошто треба да го направите она кон што се стремите

Овој интересен стрип ќе ве поучи на најголемата причина поради која треба да го остварите вашиот сон.
Датум: 03 апр 2014
, Автор:

Зошто се создава пивскиот стомак?

Во едно пиво има околу 150 калории и додека пиеме црниот дроб мора да работи повеќе отколку вообичаено, бидејќи најпрвин го согорува алкохолот во нашето тело, па после сè друго што сме јаделе...

Зошто луѓето се бакнуваат?

Сте се запрашале ли некогаш зошто толку многу сакаме да се бакнуваме?

Астрологијата открива зошто сте сѐ уште сингл

Прочитајте дали самите си го попречувате патот кон пронаоѓање на љубовта.

Тајната формула за успех

Сите луѓе се раѓаат и умираат. Но ретки се оние кои вистински знаат да живеат. Не се мери среќата со тоа каде си бил, туку колку квалитетно си го поминал твоето време. Нема тајна формула за успех и за среќен живот...
Датум: 12 авг 2012
, Автор: